Aerobní aktivity

Pravidelný pohyb je velice důležitý a pozitivně ovlivňuje činnost celého organismu. Většina lidí jej zanedbává, což s sebou nese různá zdravotní rizika a komplikace. Stejně jako správně sestavená, zdravá strava, patří pravidelná pohybová aktivita mezi největší zdravotní přínosy pro naše tělo. Aerobní aktivity jsou prostředkem, jak zlepšovat svou fyzickou a psychyckou kondici a zároveň spálit velký počet kalorií a shodit přebytečná kila.

BOSU ® je moderní a oblíbený způsob cvičení určený zejména pro komplexní zpevnění svalů celého těla, který má pozitivní vliv na zdravé držení těla, fyzickou kondici a redukci tuku.

BOSU je zkratka slov „both sides up", což lze přeložit „obě strany nahoru", neboli „oboustranné". Na BOSU Balance Trainer lze cvičit tedy na obou stranách, na speciálně vyvinuté nafukovací kopuli, tak na rovné části.

PRO KOHO JE CVIČENÍ NA BOSU VHODNÉ?

Cvičení na BOSU ® je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií ať už se jedná o vrcholové sportovce, nebo ty, kteří cvičí doma pro zdraví. BOSU® Balance Trainer byl původně vyvinutý pro rehabilitaci.

BOSU Balance Trainer je bezpečný a jednoduchý k používání, bez ohledu na vaši fyzickou zdatnost. Byl navržen tak, že můžete začít s jednoduchými cviky a postupně, jak se budete zlepšovat, pokračovat složitějšími cviky.

TRÉNINK NA BOSU

Existuje několik druhů cvičení na BOSU Balance Trainer, které se liší intenzitou a náročností:

  • Kardiovaskulární – aerobní – trénink (Bosu Cardio)
  • Silový trénink
  • Posilovací trénink stabilizačních svalů
  • Flexibilita a relaxace
  • Rehabilitace

Cvičením na BOSU dochází ke zlepšení:

  • rovnováhy – schopnost udržet danou pozici v kombinaci zapojování správných svalových řetězců
  • vnímání pohybového aparátu
  • vnímání jednotlivých částí těla

Při cvičení se zapojují především tzv. hluboký stabilizační svalový systém - core. Jedná se o svaly, které výrazně ovlivňují držení těla.

„Bosu Balance Trainer vznikl ze zápalu zlepšit mou rovnováhu. Jelikož jsem se celý svůj život věnoval vrcholovému sportu, uvědomil jsem si, že rovnováha je základ, na kterém jsou stavěny všechny další výkony. Rovnováha je ve skutečnosti základ všeho pohybu. Také jsem zjistil, že dosažení lepší fyziologické rovnováhy může fungovat jako katalyzátor směrem o změny vašeho smyslu rovnováhy až ke stavu mysli. Jednoduše jakmile se poprvé postavíte na BOSU, porozumíte o čem mluvím. BOSU nabízí novou cestu ke cvičení, které je funkční, dynamické a opravdu prospěšné. Stání na BOSU Vám dá pocítit, co je skutečné cvičení. „

David Weck, vynálezce BOSU Balance Trainer

© 2016 Infitness, Všechna práva vyhrazena
Realizace: Webion Digital