Aerobní aktivity

Pravidelný pohyb je velice důležitý a pozitivně ovlivňuje činnost celého organismu. Většina lidí jej zanedbává, což s sebou nese různá zdravotní rizika a komplikace. Stejně jako správně sestavená, zdravá strava, patří pravidelná pohybová aktivita mezi největší zdravotní přínosy pro naše tělo. Aerobní aktivity jsou prostředkem, jak zlepšovat svou fyzickou a psychyckou kondici a zároveň spálit velký počet kalorií a shodit přebytečná kila.

Alpinning - originální novinka ve fitness programech

ALPINNING™ představuje nové skupinové cvičení, novou filozofii na poli fitness a přináší významnou možnost pozitivního ovlivnění Vašeho zdravého a aktivního způsobu života.

ALPINNING lze formulovat jako aktivitu, kterou vykonává skupina lidí za doprovodu motivující hudby a pod vedením proškoleného instruktora na speciálním mechanickém pásu Alpitrack.

Díky lekcím v několika úrovních, monitorováním tepové frekvence každého z klientů během hodiny, individuálnímu možnému nastavení ALPITRACKu a profesionálně vyškoleným instruktorům si je každý jedinec schopen užít intenzitu tohoto cvičení, překonat bariéru v sobě samém a posunout své možnosti! Následkem komplexního aerobního cvičení se nejen spaluje energie a uložený tuk, ale také formuje a tvaruje postava každého účastníka – zejména hýžďové a stehenní partie.

ALPINNING™ je výjmečný kardiovaskulární program, který zapojuje a posiluje celé tělo. Zlepšuje aerobní kapacitu, zvyšuje VO2Max, spaluje velké množství kalorií, zapojuje svaly, které stabilizují tělo a celkově zlepšuje kardiovaskulární systém těla. Díky závěrečnému protažení a posilování jak na trenažéru, tak mimo něj, zvyšuje post tréninkový energetický výdej a urychluje regeneraci.


Zařízení, na kterém cvičíme - ALPITRACK

ALPITRACK je vyráběn v České Republice dle ČSN norem a má ISO 9001

 • Alpitrack disponuje elektronickým displejem, který snímá srdeční frekvenci, monitoruje ušlou vzdálenost, okamžitou rychlost chůze, obecný čas, aktuální čas chůze, počet spálených kalorií. Alpitrack umožňuje trénink plně kontrolovat.
 • Přístoroj dále obsahuje: integrovaný dotykový snímač TF, expandery, košík na láhev, držák na činky a činky, integrovaný display, aretační bezpečnostní kolík.
 • Dva setrvačníky zabezpečují plynulý chod pásu a rovnoměrné rozložení sil u brzdného systému. Vodící válce jsou uloženy v zapouzdřených vysokorychlostních ložiscích odolávající prachu, potu a vodě.
 • Jednoduchou manipulaci složeného Alpitracku umožňují jeho dvě kolečka.
 • Nastavitelný sklon trenažéru Alpitrack ve třech polohách simuluje různé úrovně zatížení. Od jednoduché chůze po rovině až po chůzi do prudkého kopce. Navíc lze měnit zátěž pomocí brzdného systému.
 • Výška: 170 cm
 • Šířka: 85 cm
 • Délka v rozloženém stavu: 155 cm
 • Váha: 75 kg
 • Čistá délka pásu: 140 cm
 • Čistá šířka pásu: 50 cm
 • Nosnost: 170 kg
 1. PŘIROZENÝ POHYB

  Pohyb vykonávaný na mechanickém pásu Alpitrack je přímo vyvozen z chůze, tzn. jedná se pohybovou strukturu tělu vlastní, přirozenou. Není třeba se učit novým věcem, chůzi zvládne každý.

 2. ZAPOJENÍ CELÉHO TĚLA

  Při chůzi nebo běhu se zapojuje většina svalových skupin těla – na rozdíl např. od jízdy na kole. Výrazně pracuje také oběhový a respirační systém.

 3. VÝRAZNÝ VÝDEJ ENERGIE

  Zapojením celého těla včetně oběhového a respiračního systému dosahuje celkový energetický výdej během lekce Alpinningu kolem 1230 – 1340 kJ i více.

 4. REDUKCE VÁHY

  Pavidelným energetickým výdejem za určitých podmínek, lze dosáhnout redukce tuků v těle a tím i redukci tělesné váhy. Tuky se spalují za přítomnosti kyslíku (aerobní cvičení – Alpinning) a nejefektivnější spalování nastává přibližně mezi 30 – 60 min. aerobní aktivity.

 5. DOBA TRVÁNÍ LEKCE

  Lekce Alpinningu trvá 50min. Není příliš dlouhá pro méně zdatné jedince a ani příliš krátká na to, aby skončila dříve, než nastane nejefektivnější spalování tuků (např. trénink trvající do 30min. je spíše vhodný pro protahovací a posilovací cvičení).

 6. CELKOVÝ PŘÍNOS PRO TĚLO

  Při opakované aerobní činnosti se zvyšuje kapacita plic a plicní ventilace (menší zadýchávání), snižuje tlak krve a zefektivňuje práce srdce. Zlepšuje se pokožka, celková kondice a psychika.

 7. PSYCHICKÁ VYROVNANOST

  Pravidelné cvičení vyplavuje tzv. hormony štěstí – endorfiny, což navozuje příjemné pocity a odbourává stres.
 8. MOTIVACE

  Cvičení ve skupině, do rytmu hudby a pod vedením zkušeného instruktora zvyšuje motivaci a napomáhá dosahování stanovených cílů.

© 2016 Infitness, Všechna práva vyhrazena
Realizace: Webion Digital